Beşiktaş’ta para krizi mi yaşanıyor?..

En Son Spor Haberleri

Bugün’den Erdi Erdem’in haberine göre Beşiktaş’ta inşaatı halen devam eden Vodafone Arena konusunda yeni bir gelişme ortaya çıktı. Bilindiği gibi statta sürdürülen çalışmalar internet ortamında online olarak izlenebiliyordu. Ne var ki geçtiğimiz 2015 Aralık ayında bu yayın sürpriz bir kararla durduruldu. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Yayını iki nedenden durdurduk. Birincisi çok nazar değdi. İkincisi de taraftarımız her gün baktığı için stattaki ilerlemeyi fark edemiyor” demişti. Ancak işin aslının böyle olmadığı ortaya çıktı.

ÖDEMENİN TAMAMI YAPILMADI

Vodafone Arena’nın çalışmalarını yürüten yüklenici firm, tam da yayının kesildiği dönemde, firmaya yapılması gereken ödemelerde aksama olduğu kaydedildi. Bunun üzerine çalışmalar askıya alındı. Bu durumun online olarak görülmesini istemeyen yönetim canlı yayını durdurdu. 1 hafta kadar çalışmalar yapılmadı. Ardından yeniden ödeme yapılıp inşaata devam edilse de bu ödemenin de belli bir kısmının yapıldığı öğrenildi. Çalışmaların ise son derece yavaş bir şekilde seyrettiği ifade edildi.

Temmuzda da yayın kapanmıştı

Vodafone Arena inşaatının canlı yayını 2015 Temmuz’unda da durdurulmuştu. O dönem yapılan çalışmalarda kapalı tribün tarafında çatı iskelesi kaldırılmaya çalışılırken düşmüş ve iki işçi yaralanmıştı. Online olarak yapılan yayına belli bir süre ara verilmişti.

Kartal liderlik için sahada

Be­şik­taş, Zi­ra­at Tür­ki­ye Ku­pa­sı C Gru­bu­’n­da li­der ola­rak bir üst tu­ra çık­mak için bu­gün Spor To­to 2. Lig Kır­mı­zı Grup eki­bi Si­vas Be­le­di­ye ile kar­şı­la­şa­cak. Olim­pi­yat Sta­dı­’n­da­ki maç­ta Mu­rat Öz­can dü­dük ça­la­cak. 20.15’te baş­la­ya­cak ma­çı A Spor naklen ve­re­cek.

2’Lİ AVE­RAJ KAR­TA­L’­IN

Grup­ta 10 pua­nı bu­lu­nan Kar­tal, ka­za­nır­sa li­der ola­cak. Kay­bet­me­si du­ru­mun­da Si­vas Be­le­di­ye ilk sı­ra­ya otu­ra­cak. 1461 Trab­zo­n’­la ay­nı pu­an­da ka­la­cak olan Be­şik­taş, iki­li ave­raj­da ra­ki­bi­ne üs­tün olan Si­yah-Be­yaz­lı­lar, ikin­ci ola­rak tur­la­ya­cak.

Yönetim, Vodafone Arena’yı bu sezon bitmeden yetiştirmek istiyor. Ancak, taraftarlar ve camia stadın yetişmeyeceğinden endişeli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*